середа, 26 лютого 2025 р.

                                                 На шляху вибору

     В умовах сьогодення, а особливо в  недалекому майбутньому країна потребуватиме фахівців електротехнічних спеціальностей. Таких спеціалістів готують для галузі  на кафедрі інженерної електрофізики та науково-дослідного та проектно-дослідницького інституту "Молнія" НТУ "ХПІ".

   26 лютого відбулася онлайн-зустріч учнів 11-х класів із представниками кафедри. Старшокласники мали змогу дізнатися  про умови вступу, навчання та практики. Ціково було дізнатися, що в нашому селищі працює дослідний майданчик цієї кафедри. Саме тут розроблялося багато технічних новинок, які нині використовуються і в атомній енергетиці, і у космічній галузі.







вівторок, 25 лютого 2025 р.

                                                                Вмій планувати свій час

    25 лютого  з учнями 11-Б класу проведено годину спілкування на тему "Користь правильного планування режиму дня, навчання та відпочинку". Разом повторили основні правила планування роботи на день. Обговорили можливі наслідки недотримання розпорядку дня. Учні висловили власні думки з приволу того, як краще відпочивати. Стрімкий вир сучасного життя вимагає універсальних навичок планування робочого часу  та часу для відпочинку. Наголосили , що потрібно знайти баланс. 

   


понеділок, 24 лютого 2025 р.

                                          ТРИ РОКИ БОРОТЬБИ, ВІРИ, ЗВИТЯГИ...

    Сьогодні, 24 лютого, три роки тому на світанку почалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

Черговий акт збройної агресії став продовженням одинадцятирічної війни, яку розв’язала РФ, окупувавши український Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. А ранок 24 лютого 2022 року остаточно розділив життя українців на "до" та "після". Протистояння з ворожими танками і руйнівними ракетами прийшло на територію всієї країни і стало першою у XXI столітті континентальною війною в Європі. Інформаційні години спілкування провели у кожному класі нашого ліцею. Шлях до волі тяжкий, ще тяжче зберегти її. 

  Хвилиною мовчання учні вшанували пам'ять Героїв, що віддали своє життя за свободу і незалежність рідної України.

     

пʼятниця, 21 лютого 2025 р.

 

                                              ШАНУЙМО РІДНУ МОВУ!

             Міжнародний день рідної мови – це важливе свято, яке щороку 21 лютого відзначають у всьому світі. Це не лише нагода вшанувати рідну мову, а й привернути увагу до її збереження, розвитку та популяризації. Це свято було започатковане ЮНЕСКО у 1999 році і з 2000 року відзначається в усьому світі. Ідея відзначення Міжнародного дня рідної мови виникла у зв’язку з трагічними подіями 1952 року в Бангладеш, коли загинули студенти, які боролися за право навчатися рідною бенгальською мовою. Саме тому 21 лютого стало символом боротьби за мовні права та збереження культурної ідентичності.

             Ліцеїсти старанно готувалися до свята. Створювали відеофлешмоби, запустили челендж на захист рідного слова, перевіряли свої знання під час мовних та інтелектуальних ігор. 


                                           


неділя, 16 лютого 2025 р.

 16 лютого українці відзначають досить молоде державне свято - День єднання. Воно було засноване з ініціативи президента Володимира Зеленського 2022 року  на тлі попереджень про можливе повномаштабне вторгнення  в нашу країну. У цей день українців закликали підняти державні прапори на будинках і спорудах. Це свято є символом єдності та солідарності українського народу в обличчі зовнішніх викликів та загроз.

Президент Зеленський вказав, що це свято має об'єднати українців навколо національної ідеї та висловити протистояння російській пропаганді, демонструючи, що ми — єдиний народ: «Українці мають різний рівень доходів, професію і віросповідання, але всі вони люблять свій дім і хочуть жити в мирі".

 Але вже 24 лютого 2022 року розпочалася повномасштабна війна, коли російська федерація напала на Україну. Єднаймося заради України, бо вона у нас одна.

  Учні 11-б класу обговорили питання єдності країни, згуртованості під час години спілкування.

субота, 15 лютого 2025 р.

               15 лютого - Вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав


     Сьогодні Україна відзначає День вшанування військовослужбовців, які виконували бойові завдання за межами держави. Ця дата встановлена на знак поваги до ветеранів та в пам’ять про тих, хто не повернувся додому.

Українці брали участь у різних військових конфліктах, виконуючи міжнародні зобов’язання та миротворчі місії. Для багатьох з них  ця сторінка життя пов’язана з непростими спогадами, втратами та випробуваннями.

Висловлюємо вдячність ветеранам за їхню службу, відданість і витримку. Вічна пам’ять тим, хто віддав своє життя, виконуючи військовий обов’язок.

     Учні 11-Б класу переглянули вражаючі кадри боїв, світлин героїв, радісні моменти повернення на рідну землю. Згадали про наших земляків, воїнів -інтернаціоналістів Шеховцова, С. Коробку та С. Підченка. Центральні вулиці нашого селища названо на честь Героїв. У музеї бойової слави організовано експозицію, присвячену Сергієві Підченку, який навчався у нашому ліцеї.
      Пам'ять про мужніх захисників завжди буде в наших серцях


                                         

середа, 12 лютого 2025 р.

                                                         "Спали ФСБшника"


    12 лютого учні 11-Б класу  під час години спілкування переглянули відеоролик "Спали ФСБшника".

     Слово завжди мало вагу. Слово-це також зброя, якою треба вміло користуватися. На жаль, ворог теж це знає, тому і використовує соцмережі для одурманювання української мооді брехливою пропагандою та спокушає легким  та безпечним заробітком. Прикро, але є частина несвідомих, яким руку гріють тридцять срібників, які вони мріють отримати за свою зраду.

    Попередити  про небезпеку, нагадати про відповідальність за власні дії, врятувати від засилля ворожої пропаганди - мета ролика. 

   Вчись розрізняти фейки, визначати, хто друг, а хто ворог. Будь насторожі. Пильнуй власне життя.



понеділок, 10 лютого 2025 р.

                                                     Навчись протидіяти


   10 лютого  2025 року психолог ліцею Шаповал О.С. та соціальний педагог Роленко В.Б. провели чергове заняття з учнями 11-Б класу. Тема заняття- "Булінг та його види. Кібербулінг". Старшокласники вчилися розрізняти види булінгу, кібербулінгу. Головне- як протидіяти насиллю. "Не мовчи", "Говори  про проблему", "Не піддавайся"- такі висновки зробили учні після проведеного заняття.


                                   




                                                 Бесіди з профілактики   "Обережно-грип!"


     10  лютого учні 11-б класу ознайомилися із рекомендаціями медичної сестри ліцею про способи профілактики грипу. Вірусна природа захворювання спричиняє масове розповсюдження за короткий період та може мати негативні наслідки для організму. Краще попередити захворювання, ніж лікувати його насідки. Надія Володимирівна нагадала учням елементарні правила безпеки, діти пригадали перші ознаки захворювання. на завершення учні зробили висновок, що самолікування призводить до негативних наслідків і не може бути ефективним. Лікування призначає лише фахівець- сімейний лікар. Антибіотики на віруси не діють. В період масового сезонного  розповсюдження захворювання необхідна особиста гігієна і захист. Бережімо здоров'я, дотримуймося рекомендацій лікарів.

            

              









вівторок, 4 лютого 2025 р.

                                                                      Вибір за тобою...


  Викладачі Балаклійського педагогічного коледжу провели "день відкритих дверей" для учнів 9,11 класів Андріївського ліцею №1. Учні мали змогу ознайомитися із спеціальностями, умовами вступу та навчання. Приємною несподіванкою став виступ викладачів ліцею Камишан М.А., Мовчан А.В та Бутко О.С. про роки навчання у педагогічному коледжі. Кращої реклами навчального закладу годі було і придумати.  Подібні зустрічі -яскравий приклад співпраці навчальних закладів, турбота про забезпечення  педагогічними  кадрами  для ОТГ.




                                          ШАНУЙМО СЛОВО КОБЗАРЯ!            У літературі кожного народу, серед її великих творців, є поети, ...